Özel Küçükkaptan Anaokulu

Beslenme, özellikle küçük çocukların gelişimi için büyük önem taşımaktadır ve ebeveynler bu konuda oldukça hassastır.

Okulumuzda menümüz sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olarak üç öğünden oluşur. Yemek listemiz, dengeli biçimde günlük gıda türü ve kalori tablosuna uygun olarak uzman tarafından aylık olarak oluşturulur.

Menüler hazırlanırken mevsimine göre sebze ve meyve seçimine dikkat edilir, gıda tedarik zincirimiz de bu amaca uygun olarak işletilir. Konserve ürünler kullanılmaz. Koruyuculu ürünler, şekerleme türü gıdalar ile salam, sosis gibi şarküteri ürünleri tüketilmez. Sütün günlük olmasına dikkat edilir, ancak güvenirlilik açısından açık süt kullanılmaz.

Ayrıca çocuklarımız öğretmenleri eşliğinde, okulumuz tarlasında yetiştirilen mevsimine uygun sebzeleri ve yine meyve bahçemizde yetiştirilen meyveleri de beslenme saatinde keyifle tüketirler. “Tarladan sofraya” sloganıyla ekoloji ve mutfak etkinlikleri sayesinde çocuklarımız üretmenin ve tüketmenin anlamını yaşayarak öğrenirler. Bu sayede sadece günlük yaşam becerileri kazanmakla kalmaz, özgüvenleri ve sorumluluk duyguları da gelişir.BİZE ULAŞIN