Özel Küçükkaptan Anaokulu

Görsel Sanatlar; çocukların düşünsel, bilişsel, duyuşsal ve bedensel etkinlikler içerisinde bulunarak kendilerini en iyi ifade edebilecekleri çok yönlü bir alandır. Çocuğun yeteneklerini fark etmesi, kendine güven duygusu kazanmasını ve geliştirmesini sağlamak açısından önemlidir.

Sanat çalışmalarımız; çocukların yaşlarına, gelişim düzeylerine, ilgi ve ihtiyaçlarına, dikkat sürelerine uygun ve etkinliklere aktif olarak katılmalarını sağlayacak nitelikte gerçekleştirilir. Çocuklar kağıtlar, seramik hamuru, boyalar ve artık materyaller ile özgün çalışmalar yaparlar. Bireysel veya grup olarak çalışırlar, çeşitli projeler ortaya koyarlar. Keşfederken, eğlenerek öğrenen, sanatla büyüyen, yaratıcı ve estetik duygusunun geliştiği çocuklar olarak hayal ettikleri bir şeyi gerçekleştirmenin keyfini yaşarlar.


Çocukların sanat etkinlikleri sırasında farklı materyalleri ve teknikleri kullanıp uygulaması el-göz koordinasyonlarının gelişmesini, kavramlar ve problemler hakkında düşünmelerini, sağlamaktadır. Sanat eğitimi sayesinde çocuklar iş birliği yaparak paylaşmayı, sorumluluk almayı, yardımlaşmayı öğrenirler ve kendi işine saygı duyduğu kadar başkalarının işine de saygı duyma bilinci ve duyarlılığını kazanırlar.

Erken yaşta başlayan görsel sanatlar eğitimi; çocuğun özgür, mutlu ve yaratıcı olmasını desteklerken, çocuğu hedefleri doğrultusunda güdüleyen en önemli araçlardan biridir.
BİZE ULAŞIN