Özel Küçükkaptan Anaokulu

Okulumuzda Montessori materyalleri ve çalışmaları ile temelleri sağlam atılan Matematik altyapısının daha da geliştirilmesi, Matematik ile ilgili olumlu duyguların erken yıllarda kazanılması ve Matematiğin günlük yaşamda kullanılmasıamacı ile 3-6 yaş grubu için özel olarak yazılıp geliştirilmiş, 5 dilde uygulanabilen ve 12 yıldır dünyada farklı ülkelerin anaokullarında kullanılan ‘Mathazone’ adlı bir programı da dahil ettik. Bu programı Dünya’daki örnekleriyle birlikte Türkiye’de uygulayan seçkin Anaokullarından biri olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

“Mathazone”, Matematik dünyasını simgeleyen bir ormanın ismi. İçinde, Matematik ile ilgili ve pek çoğu soyut 13 kavramın hikaye edildiği ve yaşatıldığı bir orman. Çocuklar bu ormandaki karakterlere hem yardım ediyor hem de matematiği öğreniyor.

Mathazone Ormanı’ndaki karakterlerin hayatları, duyguları, yaşadıkları olaylar ve onlarla baş etme şekilleri çocukların ve bizim hayatımızdaki yaşadıklarımızla aynı.

Programın amacı; matematikle ilgili ilerleyen yaşlarında karşılarına çıkaracak her şeyi, tıpkı saklambaç oynamayı öğrendiğimiz ve asla unutmadığımız gibi keyifli bir hale getirerek öğrenmelerini ve unutmamalarını sağlamak.

BİZE ULAŞIN