Özel Küçükkaptan Anaokulu

Music curriculum for preschool and primary school children

İngilizce içerikli Temel müzik, nota ve solfej eğitimi

Okulumuz Çiğli ve Karşıyaka Temsilcidir.

Prodigies, 4-13 yaş arası çocuklar için hazırlanmış, interaktif, eğlenceli ve dünya üzerinde yer alan en güncel müzik eğitim programıdır. İlk olarak Amerika Birleşik Devletlerinde uygulanmaya başlanan Prodigies, bugün dünyanın birçok ülkesinde okullarda, kolejlerde, okul öncesi eğitim kurumlarında müzik ve sanat merkezlerinde, çocuk gelişim atölyelerinde ve kulüplerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Sadece bir müzik ve nota eğitimi olmayan Prodigies öğrencilere, erken öğrenme çağında enternasyonel müzik anlayışıyla tanışma, İngilizce’yi müzik alanında da kullanarak doğal süreçte yabancı dilini pekiştirme, Prodigies Desk Bellerin kusursuz tınıları ve programın sistematik bir biçimde ilerleyen eğlenceli müfredat yapısı ile bütüncül bir müzik ve nota eğitimi imkanı sunar. Prodigies kolay ve işlenilebilir yapısı ile, sadece yetenekli çocuklar için değil; müziği her çocuk için öğrenilebilir kılar.

İngilizce olarak yürütülen Prodigies programlarının amiral gemisi konumunda olan Preschool Prodigies, çocuklarda güçlü bir müzik kulağı temelinin oluşturulması anlamında çok önemli bir öneme sahiptir. Programda temel olarak C Maj DeskBell ile çocukların 8 (sekiz) ana sesi doğru olarak tanıyıp algılayabilmesi, şarkılarını doğru hız ve ritimde çalabilmesinin yanısıra el işaretleri solfej yapabilmesi amaçlanmaktadır.

BİZE ULAŞIN